OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] IV Puchar Wielkopolski - Memoriał Wisełki

14 sierpnia 2011 roku przy moście Lecha w Poznaniu odbyły się zawody strzeleckie w kategoriach FT i HFT w strzelectwie terenowym, organizowane przez Poznańskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego Orzeł. Były to już IV zawody zorganizowane w Poznaniu w ramach Pucharu Wielkopolski i Memoriału Wisełki.

Pomimo wcześniejszych prognoz, pogoda dopisała i po „mokrym” Sieprawiu, a jeszcze wcześniej „deszczowej” Łodzi, strzelcy mogli się cieszyć słoneczną pogodą. Niestety organizatorom nie udało się zmieścić w harmonogramie imprezy, która rozpoczęła się dużo później niż wstępnie planowano, co bez wątpienia miało swoje odbicie w ilości uczestników dodatkowej konkurencji, która odbyła się po zawodach pucharowych.

Stanowiska były rozsiane po bardzo rozległym terenie i jedynie mapka dołożona przez organizatorów do kart startowych sprawiła, że Ci, którzy w Poznaniu strzelali po raz pierwszy mogli się w terenie odnaleźć (szczególnie podczas poszukiwań stanowiska, od którego zawody trzeba było rozpocząć).

Początek zawodów nie był zbyt udany. Powtarzające się co chwila gwizdki przyprawiały co bardziej nerwowych strzelców o palpitacje serca, a posiadaczy karabinków z ograniczoną ilością powtarzalnych strzałów w kartuszu o wyraźne podniesienie ciśnienia. Nerwowa sytuacja została zażegnana po dłuższej chwili, gdy organizatorzy poprawili wszystkie uszkodzone figurki (niestety jedną trzeba było anulować). Później gwizdków było jak na lekarstwo.

Strzelcy z pewnością nie mogli narzekać na brak urozmaicenia na torze. Nie brakowało trudnych pozycji, pułapek odległościowych, celi bliskich i bardzo dalekich. Organizatorzy wykorzystali także zlokalizowane na terenie zawodów bunkry, które wszystkim sprawiły dużo frajdy. Każdy znalazł coś dla siebie, a dobra pogoda i ciekawe ustawienie toru sprzyjały wymianie poglądów nie tylko pomiędzy zawodnikami w obrębie jednej grupy, ale także grup sąsiednich.

Po zakończeniu głównej konkurencji, rozegraniu niezbędnych dogrywek, krótkim odpoczynku przy obiedzie oraz rozdaniu nagród przyszedł czas na rozegranie drugiej, tajemniczo zapowiadanej przez organizatorów konkurencji, którą określili hardcore’owi zawodami.

I rzeczywiście. Organizatorzy rozstawili na torze dodatkowe 20 figurek o niestandardowych KZ’tach, które były rozmieszczone na niestandardowych odległościach. Figurki w większości znalazły się na dystansach poniżej 7 metrów i okazały się bardzo problematyczne dla strzelców. Namalowane farbą, zewnętrzne i do tego bardzo często zdecydowanie pomniejszone KZ sprawiły większości z uczestników dodatkowej konkurencji duże problemy. „Dziwne” poprawki, brak ostrości w lunetach i późna pora, a co za tym idzie dużo gorsze oświetlenie terenu nie przeszkodziły zwycięzcom, którzy potwierdzili formę z toru pucharowego i zgodnie wygrali dodatkową konkurencję. Nie obyło się oczywiście bez dogrywek. Co ciekawe zwycięstwo w HFT1 dała… blacha.

Ostatni zawodnicy opuszczali Poznań około 21:00, aby wrócić do domu późno w nocy lub już wczesnym rankiem. Pomimo kilku problemów organizacyjnych nikt z Poznania nie wyjeżdżał niezadowolony.

wyniki.

źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92