OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 9 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Field Target

Field Target (FT) - konkurencja, której zasady zostały określone najwcześniej. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (HZ) ma wielkość od 15 do 40 mm.


<<< ZOBACZ: Sporting Field Target >>>


Cele są umieszczone na dystansie od 9 do 50 metrów. Zawodnik musi zająć postawę strzelecką w wyznaczonym miejscu.

Na większości stanowisk obowiązuje dowolna postawa strzelecka, którą najczęściej jest postawa siedząca, z karabinkiem wspartym na kolanie. Karabin zawsze musi mieć kontakt jedynie z ciałem strzelca. Wykorzystywanie naturalnych elementów terenu jest niedopuszczalne. Zawodnik może używać podkładek pod ciało (siedzisk, poduszek), ale nie mogą one być wyższe niż 15 cm. Na niektórych stanowiskach obowiązuje postawa wymuszona (klęcząca lub stojąca) i tylko z takiej zawodnik może oddać strzał. Czas na stanowisku jest ograniczony i wynosi najczęściej 1 minutę na cel + 1 minuta na przygotowanie się na stanowisku.

Zawodnik może używać dowolnego karabinu pneumatycznego z klasycznym celownikiem optycznym. Nie może natomiast posługiwać się dalmierzem, wskaźnikiem laserowym ani innymi urządzeniami pomagającymi określić dystans do celu (zarówno wbudowanymi w celownik optyczny, jak i stanowiącymi osobne urządzenia).

Do określenia dystansu do celu może natomiast stosować zmianę nastaw celownika optycznego (regulacja ostrości). Dlatego w FT spotyka się najczęściej celowniki nawet z 50-krotnym powiększeniem. Za trafienie w cel powodujące jego przewrócenie zawodnik otrzymuje 1 punkt. Trafienie nieskutkujące przewróceniem celu lub całkowite chybienie celu nie jest punktowane.

Strefa trafienia w figurce FT - punkt zdobywa się tylko po oddaniu strzału w strefę trafienia, które skutkuje "położeniem" figurki.

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92