OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] VII Memoriał Adama "FRASA" Frasińskiego

30 lipca 2011 roku w Sieprawiu pod Krakowem odbyły się zawody strzeleckie w kategoriach FT i HFT w strzelectwie terenowym, organizowane przez krakowską grupę KSPST. Zawody są poświęcone pamięci Adama "FRASA" Frasińskiego, który zginął tragicznie kilka lat temu na trasie rajdu kolarskiego.

Pogoda z pewnością nie rozczarowała stałych bywalców. Rywalizacja przebiegała praktycznie bez deszczu, ale wcześniejsze opady bez wyjątku zapewniły wszystkim zawodnikom błotne warunki na niektórych stanowiskach (szczególnie na początku toru). Niestety pech dopadł niektórych uczestników imprezy, którzy zamiast stawienia się na odprawie, musieli borykać się z zakopanymi w błocie samochodami. Mimo to na „starcie” stawili się prawie wszyscy.

Organizatorzy świetnie zagospodarowali teren, który mieli do dyspozycji. Mało jest zawodów w kalendarzu, w których range zero sąsiaduje bezpośrednio z biurem zawodów oraz miejscem biesiady. Gospodarzom udało się ustawić trudny i wymagający tor, który został rozstawiony na bardzo małym terenie, co sprzyjało towarzyskim rozmowom. KZ’ty często schowane za drzewami, kamieniami i innymi naturalizowanymi przeszkodami w angielskim stylu. Cele były ustawione zarówno w cieniu drzew, jak i na otwartym terenie, blisko i daleko. Przeważały zmniejszone KZ’ty, co tym bardziej utrudniało strzelanie mniej wprawionym strzelcom. Wątpliwości wzbudziły dwa, trzy stanowiska, na których trawa wydatnie mogła utrudnić śrutowi drogę do celu, problemy sprawiając szczególnie niższym zawodnikom.

Same zawody przebiegały bardzo sprawnie, a gwizdki należały do rzadkości, co przełożyło się na relatywnie krótki czas spędzony na torze, z którego każdy - niezależnie od wystrzelanego wyniku - schodził zadowolony. Po zakończeniu zmagań na wszystkich czekał szeroki asortyment grillowych potraw, bigos i ciepłe napoje. Z pewnością każdy znalazł na stole coś dla siebie.

Po wstępnym podliczeniu wyników okazało się, że o kolejności na podium muszą zadecydować dogrywki w kategoriach HFT1 i HFT2, po których rozdano wyróżnienia oraz dyplomy dla najlepszych tego dnia zawodników. Były to już ósme w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu PFTA. Przed nami jeszcze Poznań 14 sierpnia, Ruda Śląska 11 września i wielki finał 25 września w Chrcynnie!

wyniki.

źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92