OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7,5 do 41 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Historia Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym FT/HFT pod patronatem PFTA są rozgrywane nieprzerwanie od 2007 roku. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Chrcynnie. Od tego czasu MP cieszą się niesłabnącą popularnością i są jedynymi zawodami w sezonie, których organizator może być pewny dużej frekwencji niezależnie od miejsca, w którym są organizowane.

Pierwsze Mistrzostwa Polski zostały rozegrane we wszystkich kategoriach strzeleckich, w tym już zapomnianych klasach FT2 i HFT3-4. Wówczas po raz pierwszy na tak dużej imprezie została także rozegrana klasyfikacja drużynowa, ale w przyszłości powrócono do niej dopiero w 2011 roku podczas Mistrzostw Małopolski.

W trakcie drugiej edycji MP zabrakło klasyfikacji drużynowej, ale została za to rozegrana nowa konkurencja, która do tej pory cieszy się ogromną popularnością i być może już niedługo doczeka się swojej własnej klasyfikacji w Pucharze Polski – chodzi oczywiście o nocne HFT (nHFT).

W 2009 roku oficjalnie pożegnano klasę FT2, a rok później HFT3-4. Śmiało można powiedzieć, że w roku 2010 „słabe” klasy wymarły w Polsce całkowicie, a obecnie jedynie nieliczni zawodnicy w naszym kraju kultywują tradycję z początku XXI wieku – głównie podczas zawodów lokalnych.

Kolejne lata to powolny zanik konkurencji HFT2, co spowodowało, że wiodącą klasą w polskim strzelectwie terenowym bezapelacyjnie zostało HFT1, które już w 2007 roku było uprawiane przez zdecydowaną większość polskich strzelców terenowych. Na szczęście „sprężyny” się obroniły i od roku 2012 można zaobserwować znaczny wzrost konkurencji w tej klasie, ale wciąż ilość zawodników HFT2 pozostaje zdecydowanie mniejsza względem HFT1. Natomiast ilość strzelców FT od lat pozostaje na stałym poziomie.


XI Mistrzostwa Polski, KANION - Łazy, 2017 (140 zawodników) | [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Jarosław Majda
2. Marceli Kotkowski
3. Sławomir Czapla

HFT1
1. Janusz Pelucha
2. Dariusz Kida
3. Grzegorz Mazur

HFT2
1. Tomasz Kocikowski
2. Leszek Kamiński
3. Jarosław Majewski

nHFT Open
1. Henryk Kozioł
2. Tomasz Cielepak
3. Dariusz Kida

Sylwetki Karabin
1. Dariusz Drewing
2. Aleksandra Wieloszyńska
3. Krzysztof Szałkowski

Sylwetki Pistolet
1. Jacek Jakimowicz
2. Tomasz Krakowski
3. Andrzej Chromiński

Drużyny:
1. JURA Team Kolba.pl
2. KKST
3. WKFT Team


X Mistrzostwa Polski, Radzyny, 2016 (96 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Dariusz Drewing
2. Leszek Domagała
3. Grzegorz Grabowski

HFT1
1. Jacek Jakimowicz
2. Paweł Minorowicz
3. Grzegorz Mazur

HFT2
1. Rafał Zych
2. Sławomir Opiela
3. Jarosław Majewski

nHFT Open
1. Tomasz Pachoł
2. Tomasz Cielepak
3. Damian Orzoł

Sylwetki Karabin
1. Jacek Jakimowicz
2. Dariusz Drewing
3. Piotr Rose

Sylwetki Pistolet
1. Piotr Rose
2. Andrzej Chromiński
3. Roman Grzyb

Drużyny:
1. WKFT Team
2. WIKING
3. JURA Team Kolba.pl


IX Mistrzostwa Polski, Kolibki, 2015 (156 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Marceli Kotkowski
2. Dariusz Drewing
3. Grzegorz Grabowski

HFT1
1. Tomasz Cielepak
2. Paweł Minorowicz
3. Damian Straszak

HFT2
1. Krzysztof Siuda
2. Dariusz Kida
3. Jarosław Majewski

nHFT Open
1. Paweł Minorowicz
2. Wacław Stamirski
3. Roman Harasim

Sylwetki Karabin
1. Janusz Pelucha
2. Witold Bojanowski
3. Dariusz Drewing

Sylwetki Pistolet
1. Piotr Rose
2. Błażej Łukjanowicz
3. Andrzej Chromiński

Drużyny:
1. KKST
2. WIKING IUVO
3. Hunter Team


VIII Mistrzostwa Polski, Białobrzegi, 2014 (103 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Dariusz Drewing
2. Krzysztof Kolasiński
3. Dariusz Szybist

HFT1
1. Witold Bojanowski
2. Paweł Minorowicz
3. Tomasz Wróblewski

HFT2
1. Łukasz Ceregrzyn
2. Tomasz Górecki
3. Sławomir Kuziel

nHFT Open
1. Tomasz Cielepak
2. Jacek Jakimowicz
3. Paweł Minorowicz

Sylwetki Karabin
1. Krzysztof Wietrzykowski
2. Jacek Jakimowicz
3. Dariusz Drewing

Sylwetki Pistolet
1. Jacek Jakimowicz
2. Michał Gierszewski
3. Emil Wójcik

Drużyny:
1. KKST
2. ŁGS "Orzeł" LOK
3. WIKING Vmax2.pl


VII Mistrzostwa Polski, Kalety, 2013 (154 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Leszek Domagała
2. Rafał Rozner
3. Krzysztof Kolasiński

HFT1
1. Błażej Gąsior
2. Wojciech Wróblewski
3. Tomasz Klimunt

HFT2
1. Grzegorz Mazur
2. Tomasz Górecki
3. Stefan Szczepańczyk

nHFT Open
1. Tomasz Klimunt
2. Tomasz Cielepak
3. Błażej Gąsior

Sylwetki Karabin
1. Dariusz Drewing
2. Jarosław Majda
3. Jacek Jakimowcz

Sylwetki Pistolet
1. Andrzej Chromiński
2. Piotr Rose
3. Błażej Łukjanowicz

Drużyny:
1. BeskidTeam
2. Opole Team
3. Czech Team


VI Mistrzostwa Polski, Chrcynno, 2012 (103 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Krzysztof Kolasiński
2. Dariusz Drewing
3. Radosław Rozum

HFT1
1. Dominik Trutwin
2. Tomasz Cielepak
3. Błażej Gąsior

HFT2
1. Piotr Filipiak
2. Krzysztof Siuda
3. Emil Wójcik

nHFT Open
1. Jacek Jakimowicz
2. Tomasz Cielepak
3. Grzegorz Beńko

Sylwetki Karabin
1. Witold Bojanowski
2. Krzysztof Szczurek
3. Tomasz Kocemba

Sylwetki Pistolet
1. Janusz Chojnicki
2. Jacek Jakimowicz
3. Artur Korpalski


V Mistrzostwa Polski, Skierniewice, 2011 (147 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Ignacy Eidrigevicius
2. Radosław Rozum
3. Rafał Rozner

HFT1
1. Tomasz Cielepak
2. Adam Walczak
3. Jacek Jakimowicz

HFT2
1. Krzysztof Siuda
2. Tomasz Maczan
3. Włodzimierz Broniarek

nHFT Open
1. Jacek Jakimowicz
2. Marek Wierzbinka
3. Mirosław Maciejewicz

Sylwetki Karabin
1. Marek Wierzbinka
2. Dominik Trutwin
3. Krzysztof Kolasiński

Sylwetki Pistolet
1. Andrzej Król
2. Artur Korpalski
3. Wojciech Charzewski


IV Mistrzostwa Polski, Borków, 2010 (138 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Ignacy Eidrigevicius
2. Radosław Rozum
3. Mariusz Żydziak

HFT1
1. Wojciech Wróblewski
2. Paweł Kalis
3. Jacek Jakimowicz

HFT2
1. Wojciech Basiński
2. Jacek Dulęba
3. Emil Wójcik

nHFT Open
1. Jacek Jakimowicz
2. Tomasz Cielepak
3. Paweł Minorowicz

Sylwetki Karabin
1. Radosław Rozum
2. Tomasz Kocemba
3. Andrzej Król

Sylwetki Pistolet
1. Wojciech Charzewski
2. Janusz Chojnicki
3. Emil Wójcik


III Mistrzostwa Polski, Babilon, 2009 (126 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT
1. Andrzej Parafiniuk
2. Ignacy Eidrigevicius
3. Mariusz Żydziak

HFT1
1. Radosław Januszewski
2. Jarosław Młynarczyk
3. Witold Bojanowski

HFT2
1. Krzysztof Siuda
2. Dariusz Rozmus
3. Sebastian Kuleta

HFT3
1. Paweł Wietrzykowski
2. Krzysztof Bartosik
3. Marceli Kotkowski

HFT4
1. Adam Siwek
2. Kamil Lech

nHFT1
1. Jacek Jakimowicz
2. Paweł Minorowicz
3. Bartłomiej Grala

nHFT2
1. Artur Seklecki
2. Sławomir Bojarski

Sylwetki Karabin
1. Krzysztof Toroń
2. Dariusz Szybist
3. Radosław Rozum

Sylwetki Pistolet
1. Waldemar Włodarczyk
2. Jacek Jakimowicz
3. Krzysztof Toroń


II Mistrzostwa Polski, Zbiczno, 2008 (106 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT1
1. Damian Rynkiewicz
2. Ignacy Eidrigevicius
3. Radosław Rozum

FT2
1. Wojciech Bartnicki
2. Tomasz Zataj

HFT1
1. Wojciech Wróblewski
2. Artur Kędzierski
3. Jacek Jakimowicz

HFT2
1. Wojeciech Olszewski
2. Artur Seklecki
3. Jan Nowicki

HFT3/4
1. Mariusz Żydziak
2. Krzysztof Biedrzycki
3. Edwin Zieliński

nHFT1
1. Marcin Drabik
2. Waldemar Włodarczyk
3. Artur Kędzierski

nHFT2
1. Maciej Jasiński
2. Radosław Dobrzyniak
3. Krzysztof Pikul

Sylwetki Karabin
1. Jacek Jakimowicz
2. Krzysztof Kolasiński
3. Rafał Kaźmierczak

Sylwetki Pistolet
1. Emil Wójcik
2. Piotr Wojciechowski
3. Andrzej Król


I Mistrzostwa Polski, Chrcynno, 2007 (102 zawodników) [POBIERZ WYNIKI]

FT1
1. Paweł Papis
2. Radosław Rozum
3. Damian Rynkiewicz

FT2
1. Wojciech Bartnicki
2. Tomasz Zataj

HFT1
1. Wojciech Wróblewski
2. Tomasz Lipski
3. Jarosław Matuszewski

HFT2
1. Hubert Piotrowski
2. Emil Wójcik
3. Jacek Dulęba

HFT3/4
1. Krzysztof Zadwórny
2. Krzysztof Biedrzycki
3. Dariusz Mazan

Drużyny HFT
1. SG3Miasto
2. WKFT-7
3. DSSR 1

Drużyny FT
1. WKFT-1
2. WKFT-2
3. WKFT-3

Sylwetki karabin
1. Jerzy Chołost
2. Krzysztof Wietrzykowski
3. Stefan Nyka

Sylwetki pistolet
1. Paweł Stępień
2. Stefan Nyka
3. Andrzej Król

 źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

Paweł Grabowski

ul. Obopólna 4/III/2

30-069 Kraków

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92

Jesteś tutaj: Home ZAWODY PFTA Mistrzostwa Polski Historia