OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] Silesia Hunter Cup

11 września w Rudzie Śląskiej odbyły się przedostatnie w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu PFTA, zorganizowane przez grupę strzelecką Hunter Team, która funkcjonuje w środowisku strzelectwa terenowego już od 2003 roku. Wyniki Silesia Hunter Cup były także zaliczane do klasyfikacji Pucharu Hunterów (obecnie trwa już jego trzecia edycja).

Jednocześnie były to pierwsze w tym sezonie zawody, w których zdecydowano się nie organizować cateringu, a co za tym idzie obniżyć koszta uczestnictwa o 50%. Czy będzie to swojego rodzaju nowa tradycja kontynuowana przez inne regiony? W tym sezonie nieliczne grupy zdecydowały się na pozostawienie uczestnikom wyboru odnośnie jedzenia – tym razem wszyscy bez wyjątku musieli sobie radzić sami. Czy to źle? Skarg na brak cateringu nie było. Organizatorzy w opłacie startowej zapewnili wodę w nieograniczonej ilości oraz „poczęstunek” w postaci bułki, która była rozdawana podczas rejestracji.

Były to kolejne zawody, w których na brak dobrej pogody nikt nie mógł narzekać. Słońce i wysoka temperatura od samego początku towarzyszyła zmaganiom na torze. Wielu zawodników, szczególnie na otwartych przestrzeniach, gorączkowo szukało cienia, aby w oczekiwaniu na swoją kolej móc trochę odpocząć od rażącego miejscami słońca.

Rudę Śląską odwiedziło ponad 100 zawodników z całego kraju. Zawody rozpoczęły się bez żadnego poślizgu, a tor został rozstawiony na rozległym terenie. Organizatorzy wykorzystali las, jak i duże połacie otwartej przestrzeni, dzięki czemu zarówno cień, jak i wiatr potrafiły przeszkodzić w trafnej ocenie odległości i oddaniu celnego strzału. Nie obyło się bez kilku protestów i gwizdków – nie rzutowały one jednak na przebieg rywalizacji. Niestety nie brakowało zatorów na jednej z części toru, przez co różnica pomiędzy pierwszymi schodzącymi, a tymi ostatnimi wyniosła blisko godzinę!

Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundowała firma VMAX2, która na czas trwania całej imprezy, rozstawiła swoje stoisko handlowe ze sprzętem strzeleckim w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zawody w Rudzie Śląskiej wyłoniły pierwszego tegorocznego zwycięzcę. W kategorii HFT2 najlepszy okazał się Krzysztof Siuda, który obronił tytuł zdobyty w roku ubiegłym, wygrywając jednocześnie wszystkie zawody, w których wziął udział, deklasując przy okazji - w większości wypadków -pozostałych rywali. Dopiero w Warszawie poznamy rozstrzygnięcia w pozostałych kategoriach, gdzie zacięta walka będzie trwać do samego końca.

wyniki.

źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92