OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 9 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Aktualności

Polska zorganizuje MŚ FT 2018!

Po 12 latach przerwy Mistrzostwa Świata Field Target wracają do Polski! Nasz kraj będzie organizatorem XXVIII edycji tej imprezy. Przypomnijmy, że początkowo (MŚ FT odbywają się nieprzerwanie od 1991 roku) mistrzostwa odbywały się na zmianę w USA i Anglii. W 1999 roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Norwegii i od tego czasu odbywają się w różnych miejscach na całym świecie.

Polska jest 6 krajem, który zorganizuje MŚ więcej niż jeden raz (Niemcy i Irlandia Północna również organizowali MŚ dwukrotnie, Norwegia 3, a Anglia i USA 6 razy). Pozostałe mistrzowskie imprezy Field Target na przestrzeni ostatnich 8 lat odbyły się w Południowej Afryce, Włoszech, Nowej Zelandii, Portugalii oraz na Węgrzech i Litwie. Natomiast w przyszłym roku zorganizują je Walijczycy.

Na razie jeszcze nie wiadomo, w której części Polski odbędzie się największa na świecie impreza pneumatycznego strzelectwa terenowego 2018 roku. Wiadomo jednak, że po wprowadzeniu systemu rotacyjnego wśród krajów członkowskich światowej federacji (WFTF), kolejne Mistrzostwa Świata Field Target mogą zawitać do Polski najwcześniej za... około 40 lat!

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92