OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] Zlot Strzelecki w Kaletach

Zlot strzelecki w Kaletach organizowany przez grupę Hunter Team to obecnie jedno z tych wydarzeń, bez którego mało kto wyobraża sobie Puchar PFTA. Nie inaczej było i w tym roku, z tą tylko różnicą, że organizatorzy zaprosili zawodników z całej Polski na drugą stronę Zalewu Zielona.

Początkowo weekendowe zmagania w Kaletach miały być w całości zaliczane do Pucharu PFTA 2015, ale ze względu na porę roku oraz warunki terenowe organizatorzy nie mieli możliwości rozegrania konkurencji Sylwetkowych, co w przypadku zawodów 2-dniowych było warunkiem koniecznym do zaliczenia całego weekendu do tegorocznego Pucharu PFTA. Ostatecznie organizatorzy otrzymali prawo do jednej eliminacji Pucharu PFTA oraz do organizacji zawodów nHFT, które także były zaliczane do Pucharu PFTA. Mimo to w sobotę zaprosili strzelców do udziału w zawodach dziennych, zaliczanych wyłącznie do Pucharu Hunterów 2015.

Po śniadaniu, zawodników przywitał burmistrz Kalet, Pan Klaudiusz Kandzia oraz lokalna orkiestra dęta, która zaczęła od odegrania hymnów: polskiego oraz czeskiego (na starcie pojawiło się dwóch kolegów zza naszej południowej granicy). Po krótkiej odprawie i rozdaniu kart wszyscy ruszyli na tor znajdujący się poza bramami ośrodka wypoczynkowego. O ile w sobotę wiatr był praktycznie niezauważalny, o tyle w niedzielę – szczególnie na pierwszych stanowiskach – jego podmuchy potrafiły skutecznie namieszać na kartach startowych.

Tory względem soboty i niedzieli nie różniły się od siebie znacząco (paliki HFT oraz bramki FT były zlokalizowane w tych samych miejscach), ale po strzelaniu w sobotę organizatorzy zdjęli figurki na kilkunastu stanowiskach i przypięli sznurki do innych, wcześniej przygotowanych celów. Dodajmy, że w nHFT zawodnicy rywalizowali na wybranych stanowiskach z toru dziennego. Teren po drugiej stronie jeziora pozwolił na dużo większą swobodę w ustawianiu kolejnych celów, choć organizatorzy i tak zdecydowali się na rozłożenie stanowisk w układzie 40x1, co ostatnio staje się coraz mniej popularne w ramach zawodów organizowanych pod auspicjami PFTA.

Zdecydowanie więcej uwagi organizatorzy poświęcili ułożeniu toru HFT (choć zabrakło krótkich palików na stanowiskach z postawami wymuszonymi), choć zawodnicy strzelający FT na zdecydowanej większości 30 pierwszych stanowisk mieli do czynienia z dokładanymi specjalnie dla nich dalekimi figurkami. Niestety kilka z nich zostało zamocowanych pod nieregulaminowymi kątami, a jedna została nawet po proteście jednego z zawodników poprawiona. Na nielicznych stanowiskach zawodnicy FT mieli także problem aby zmieścić się w bramkach, co przy torach wspólnych nie jest niczym nowym. W czasie niedzielnych zmagań wymieniono także jedną z figurek, która potrafiła sama wstać po strzale.

Zawodnicy FT mogli być wyjątkowo zaskoczeni z powodu figurek ustawionych na stanowiskach z postawami wymuszonymi, które organizatorzy bez wyjątku umiejscowili na maksymalnych odległościach, co zgodnie zostało określone przez FT’ciarzy jako przesada. Nawet na Mistrzostwach Świata na Litwie nasi reprezentanci nie spotkali się z taką ilością dalekich wymuszonych celów. Na szczęście teren pozwolił na zajmowanie w każdym przypadku wygodnej postawy na płaskim podłożu, dzięki czemu strzelanie wymuszonych nie było całkowitą loterią.

W kategorii HFT1 zwycięstwo odniósł Tomasz Pachoł, który wyprzedził jednym punktem Damiana Straszaka oraz reprezentanta gospodarzy Grzegorza Mazura (w dogrywce lepszy okazał się ten pierwszy). Na całej linii zawiódł aktualny lider Pucharu PFTA i obrońca tytułu, Witold Bojanowski, który w niedzielę strzelił zaledwie 69 punktów (choć wygrał zawody w sobotę)!

W HFT2 bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Siuda, który przybliżył się do zwycięstwa w całym cyklu. Na drugim stopniu podium stanął Dariusz Kida. W dogrywce o trzecie miejsce udział wzięło aż trzech zawodników. Dość niespodziewanie doświadczonych Andrzeja Przybysza oraz Piotra Noglika pokonał strzelający jeszcze do niedawna w kategoriach juniorskich Łukasz Osadnik.

W FT bez większych niespodzianek. Podobnie jak w sobotę, na najwyższym stopniu podium stanął Sławek Czapla, choć jego zwycięstwo nie było już tak okazałe jak dzień wcześniej. W dogrywce o drugie miejsce lepszy okazał się Wojciech Charzewski, pokonując naszego najlepszego zawodnika z Mistrzostw Świata na Litwie, Marcela Kotkowskiego.

Wśród Juniorów starszych HFT triumfował przed Weroniką Klimunt, Szymon Bojanowski, a najlepszym Juniorem Młodszym HFT został klubowy kolega Szymka, Antek Kociołek, który pokonał Mateusza Adamskiego. Wśród kobiet najlepsza w HFT była Ola Halupczok, a w FT Katarzyna Frasińska. Tytuł najlepszego Weterana HFT otrzymał Antoni Kąkolewski.

W nHFT dogrywkę o pierwsze miejsce wygrał Grzegorz Mazur, który pokonał Tomasza Śliwę. Nie mniej ciekawie było w dogrywce o trzecie miejsce, gdzie spotkało się aż czterech zawodników: Tomasz Żebracki, Wacław Stamirski oraz dwóch liderów tegorocznego rankingu nHFT Witold Bojanowski oraz Paweł Grabowski. Niestety dogrywka zaowocowała niewiarygodną ilością strzałów poza figurkę, a najcelniej w „blachę” strzelał Witek.

W klasyfikacji drużyn na czele uplasowały się dwie ekipy z Krakowa. Zwycięstwo odnieśli zawodnicy KKST (w składzie Tomasz Pachoł, Paweł Minorowicz, Przemysław Godek i Tomasz Kocemba), którzy minimalnie wyprzedzili KSPST 2014 (w składzie Dariusz Szybist, Wojciech Charzewski, Kasia Frasińska i Mariusz Żydziak). Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy SMS Hetman (w składzie Sławomir Czapla, Damian Straszak i Michał Wawrzyniak).

Wyniki:
FT:

1. Sławomir Czapla (SMS Hetman) - 35
2. Wojciech Charzewski (KSPST 2014) - 33
3. Marceli Kotkowski (WKFT) - 33

HFT1:
1. Tomasz Pachoł (KKST) - 78
2. Damian Straszak (SMS Hetman) - 77
3. Grzegorz Mazur (Hunter Team) - 77

HFT2:
1. Krzysztof Siuda - 69
2. Dariusz Kida (e-Tawerna) - 67
3. Łukasz Osadnik - 64

nHFT:
1. Grzegorz Mazur (Hunter Team) - 39
2. Tomasz Śliwa - 39
3. Witold Bojanowski - 38

JUNIOR STARSZY HFT:
1. Szymon Bojanowski - 73
2. Weronika Klimunt - 70

JUNIOR MŁODSZY HFT:
1. Antek Kociołek - 73,08%
2. Mateusz Adamski - 50,72% (HFT2)

NAJLEPSZA KOBIETA HFT:
Aleksandra Halupczok - 72

NAJLEPSZA KOBIETA FT:
Katarzyna Frasińska (KSPST 2014) - 28

NAJLEPSZY WETERAN HFT:
Antoni Kąkolewski (Dream Team) - 71

DRUŻYNY:
1. KKST - 285,90%
2. KSPST 2014 - 284,00%
3. SMS Hetman - 282,72%

wyniki tych zawodów (+ drużyny).

 źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92