OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] Puchar PFTA i Puchar Hunterów w Kaletach

Po długiej przerwie do gry wrócili Hunterzy. Zawodnicy – szczególnie Ci z południa, którzy nie jeżdżą po całej Polsce w poszukiwaniu za nieustaną rywalizacją z pozostałymi kolegami – chyba już trochę stęsknili się za imprezami organizowanymi przez Andreasa i spółkę.

Na wszelki wypadek Hunterzy po długiej przerwie zdecydowali się zapewnić zawodnikom maksimum „komfortu” i w nowej lokalizacji zaproponowali im dwa dni zawodów razem z nocnym strzelaniem i sylwetkami. Innymi słowy – śrutu można było wystrzelać do woli.

W terenie okalającym duży ośrodek wypoczynkowy w Kaletach, gdzie w zdecydowanej większości byli zakwaterowani zawodnicy nie brakowało drzew. Nie było tam co prawda kątów i karkołomnych pozycji – to mieliśmy już podczas Mistrzostw Europy w Krakowie – ale strzelać się dało. Nadleśnictwo nie wydało zgody na łamanie gałęzi, koszenie traw, a w szczególności na przykręcanie figurek do drzew, dzięki czemu doczekaliśmy się dwóch niezależnych torów, gdzie figurki znalazły się na specjalnych pasach!

Wyżej opisana decyzja nadleśnictwa zapewniła wiele narzekań strzelców na stanowiskach, bo o ile cel był w zdecydowanej większości przypadków dość widoczny, bo zawsze całkiem wysoko zamontowany, to gęste krzaki przy paliku skutecznie pomagały strzelcom w… umówmy się, że w strzelaniu. Hunterzy zrekompensowali niedogodności bardzo regulaminowymi torami, choć nie wykorzystali możliwości jakie dawał nowy regulamin PFTA. Efektem było bardzo dużo wysokich wyników przez co moje 75 punktów drugiego dnia zasłużyło… na zaledwie 20. miejsce!

Na sam zlot narzekać nie można. Nie obyło się bez kilku organizatorskich wpadek, ale atmosfera była OK, można się było zobaczyć z kolegami z całego kraju i bliskiej czeskiej zagranicy ;) Organizatorzy zapewnili jedzenie w godnej ilości i w pełnym wyborze kto i co oraz kiedy będzie jadł, ale wieczorny grill został udostępniony wszystkim i nawet własne specjały można na nim było usmażyć.

Z Kalet każdy wyjeżdżał z nagrodą, a nawet dwiema i trzema, bo sponsorzy przeznaczyli na losowanie całą masę mniejszych i większych gadgetów. Kolejne spotkanie u Hunterów już niedługo. Grono pewnie będzie bardziej kameralne, ale nie mniej spragnione strzelania!

wyniki (1 dzień).

wyniki (2 dzień).

źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92