OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Aktualności

MŚ FT 2013 - dzień drugi

Drugi dzień zmagań już za nami. Wczoraj zawodnicy rywalizujący na torze czerwonym otrzymali dodatkowy punkt za anulowaną figurkę. Dzisiaj dla odmiany punkt ten salomonowym wyrokiem znów został im odebrany, tak więc kolejne grupy mają na torze teoretycznie te same warunki.

Dzisiaj wyjście na tory i rozpoczęcie strzelania odbyło się bardzo sprawnie, bo nikt już nie szukał swojego miejsca. Niebo było zachmurzone przez cały czas trwania zawodów, a około 15 nawet pojedyncze krople deszczu spadły na głowy zawodników. Zmagania na torach trwały, podobnie jak wczoraj, od 5 do ponad 7 godzin.

Jeśli chodzi o same tory, to ten oznaczony na czarno został przez zdecydowaną większość uczestników Mistrzostw Świata uznany za najtrudniejszy i najbardziej wymagający. Nie oznacza to oczywiście, że strzelanie na pozostałych torach jest łatwiejsze, bo każdy ma swoje charakterystyczne cechy. Trzeba oczywiście pamiętać, że ocena trudności danego toru zależy od preferencji zawodników i ich dyspozycji dnia.

Tor czerwony charakteryzował się celami ustawionymi daleko, małymi strefami i dużą ilością strzelania mocno w dół. Na żółtym natomiast zdecydowana większość figurek stała bardzo daleko, a strzelanie odbywało się czasem pod ekstremalnie dużymi kątami w górę – łącznie ze stanowiskami, na których obowiązywały postawy wymuszone. Warto dodać, że większość figurek, do których strzelało się z postawy klęczącej lub stojącej, niezależnie od toru, miała małe HZ lub duże postawione na granicy dystansu dla wymuszonych.

Znów doskonale strzelali reprezentanci Polski, Radek Rozum i Darek Drewing, którzy mając po dwóch dniach zmagań po 89 punktów na koncie, zajmują ex aequo 16. miejsce, z dużymi szansami na awans do pierwszej dziesiątki (obecnie strata 3 figurek). Simon Ayers z Anglii przewodzi w walce o tytuł z 96 punktami na koncie. Greg SauvEe z USA i John Castello z Anglii tracą do lidera 2 oczka. Na razie tuż poza podium znajduje się broniący tytułu wywalczonego w ubiegłym roku w Norwegii Anglik Andrew Gillott, który ma obecnie trzy punkty straty do lidera (podobnie, jak jeszcze pięciu innych zawodników). Już jutro poznamy nowego Mistrza Świata FT!

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

źródło: StrzelectwoTerenowe.pl

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92