OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Aktualności

Mistrzostwa Świata FT 2013 rozpoczęte!

Właśnie trwa drugi dzień z oficjalnego kalendarza Mistrzostw Świata Field Target, który jednocześnie jest ostatnim etapem poprzedzającym rozpoczęcie zmagań strzelców z całego świata o mistrzowski tytuł. Największa strzelecka impreza sezonu odbywa się w niemieckim Ebern.

Podczas 3-dniowej rywalizacji, której start jest zaplanowany na jutro, na trzech niezależnych torach współzawodniczyć będzie ze sobą około 400 strzelców reprezentujących blisko 30 państw.

Tak wielka impreza wymaga nie tylko potężnego obszaru rozgrywania samych zawodów (85 hektarów bawarskich lasów), ale także wielu miesięcy przygotowań i planowania.

W tym roku z ramienia WFTA (World Field Target Association), organizacja zawodów mistrzowskich przypadła niemieckiej federacji strzeleckiej – BDS (Bund Deutscher Sportschuetzen), która ograniczyła ze względów logistycznych ilość startujących do 400 osób, co spotkało się z wieloma krytycznymi głosami, zmuszając poszczególne federacje do zdecydowanego obcięcia listy krajowych zawodników, którzy chcieli wziąć udział w tej imprezie.

Na zamknięty teren zawodów ze względu na ograniczone miejsce wjechać mogą tylko samochody uprzywilejowane co sprawia, że auta zawodników z całego świata są ustawione wzdłuż drogi biegnącej na teren strzelnicy. Sznur samochodów robi wrażenie i spokojnie przekracza jeden kilometr od bramy wejściowej strzelnicy!

Po wejściu pod górę, na teren zawodów w oczy rzuca się od razu biuro z dostępnymi do wyboru napojami oraz stoiska ze sprzętem w dużym namiocie.Nie zabrakło także serwisu Steyr’a, który pewnie, jak co roku na MŚ, będzie miał pełne ręce roboty, na bieżąco serwisując swoje produkty. Zawodnicy podczas rejestracji otrzymali plastikowe identyfikatory, certyfikat uczestnictwa oraz okolicznościowe naklejki. Jak dotychczas pogoda jest rewelacyjna – właściwie bez wiatru.

„Range Zero” zostało rozłożone w dwóch niezależnych od siebie miejscach, aby mogło przyjąć jak największą ilość zawodników. Na jednej strzelnicy technicznej ustawienie swojego karabinka mogło sprawdzać jednocześnie 20 strzelców, którzy jednak obok siebie nie mieli zbyt dużo wolnej przestrzeni. Na szczęście po czterech godzinach strzelania organizatorzy zdecydowali się na wymianę tarcz.Nie zabrakło oczywiście specjalnego stanowiska z pomiarem prędkości.

Pomimo dużej ilości chętnych do „zerowania” po odczekaniu kilku minut w kolejce skorzystanie ze strzelnicy technicznej było jak najbardziej możliwe. Za to jutro usiąść na "zerze" zdołają tylko nieliczni, którzy na terenie zawodów będą się musieli pojawić chyba przed wschodem słońca, aby zdążyć przed pierwszym gwizdkiem. Warto dodać, że organizatorzy zdecydowali się także na rozłożenie toru próbnego składającego się z kilku stanowisk. Na tabliczkach zostały podane wielkość stref trafienia oraz odległości. Kolejka chętnych do skorzystania z próbnego toru była jednak tak długa, że wielu zawodników odpuściło sobie sprawdzenie swojej formy w „boju”.

Już jutro o godzinie 7:00 rozpocznie się ostatni proces rejestracji zawodników. Pierwsze gwizdki oznajmiające rozpoczęcie zmagań o tytuł najlepszego strzelca globu mają się rozlec już o 9:15!

źródło: StrzelectwoTerenowe.pl

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92